نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نوآوردگاه فضایی (۲)؛ رویداد شناسایی و توانمندسازی کسب و کارهای فضاپایه

نوآوردگاه فضایی (۲)؛ رویداد شناسایی و توانمندسازی کسب و کارهای فضاپایه


این برنامه‌ها با هدف تشویق و ترغیب جوانان علاقمند به کارآفرینی در حوزه فضایی با استفاده از داده‌های فضاپایه و فناوری‌های توسعه یافته در سازمان فضایی و همکاران تابعه برای توسعه کسب و کارهای نوپای غیر فضایی شروع به کار کرده است.

اصطلاح «استارتاپ» به تیم‌های جوان چابک و روبه رشدی اطلاق می‌شود که با داشتن ایده‌های فناورانه به دنبال راه اندازی کسب وکار خصوصی در قالب شرکت‌های نوپا هستند. در سال‌های اخیر تصمیمات و سیاست‌های کشور در حوزه فضایی و محدود شدن فعالیت‌های فضایی به ماموریت‌های کلان ملی تعریف شده در اسناد بالادستی، موجب کم رونق شدن بحث فضا و ایجاد حس ناامیدی در فارغ التحصیلان دانشگاهی رشته‌های هوافضا و سایر رشته‌های فنی مهندسی شده است.

راه اندازی برنامه تعامل با استارتاپ‌ها (ISA Startup Program) زیر نظر سازمان فضایی ایران علاوه بر ایجاد تحرک و امید در بین دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته و ایجاد فرصت‌های کارآفرینی و اشتغال در بخش خصوصی فضایی کشور، به تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان نیز کمک شایانی خواهد نمود. خروجی این تعامل، می‌تواند به تاسیس استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان نوپا با قابلیت رشد سریع و جذب سرمایه در حوزه فضایی و با مدل کسب و کار و درآمدزایی مناسب برای همکاری با سازمان‌های بزرگ و حتی بین‌المللی منجر شود.

شتابدهنده شزان بعنوان اولین شتابدهنده حوزه فناوری‌های های تِک با تجربه چند ساله در شناسایی، توانمندسازی و حمایت از کسب و کارهای نوپا در این همکاری بعنوان مجری برگزاری رویداد و شتابدهی تیم‌های برگزیده همراه سازمان فضایی و استارتاپ هاست.

مهمترین اهداف و دستاوردهای این برنامه به شرح زیر هستند:

  1. بستری برای تعامل با استارتاپ‌ها بر اساس مدل نوآوری باز برای سازمان فضایی ایران
  2. راه اندازی کسب و کار نوپا بر مبنای داده‌های فضاپایه و فناوری‌های توسعه یافته در صنایع فضایی کشور
  3. شناسایی تیم/ایده‌های با پتانسیل بالا و سرمایه گذاری برای توسعه کسب و کارهای نوپا
  4. برگزاری رویدادهای ایده پردازی، شبکه‌سازی و شناسایی فرصت‌های کارآفرینی در حوزه فضایی
  5. استفاده از مربیان توسعه کسب و کار برای هدایت هدفمند ایده‌های افراد خلاق
  6. استفاده از مشاوره در زمینه‌های مختلف توسعه محصول، تجاری سازی، حقوقی و مالی و ...
  7. برگزاری چالش‌های فناورانه حول فناوری‌های منتخب و آماده ورود به بازار
  8. زمینه‌سازی برای تاسیس مرکز نوآوری و شتابدهی فضایی زیر نظر سازمان فضایی


رویداد نوآوردگاه فضایی رویدادی است که حلقه ارتباطی بین صاحبان صنایع، سرمایه گذاران و صاحبان ایده است و فرصتی برای شما که ایده‌هایتان را به چالش بکشید و از آنها کسب و کار بسازید. ما به شما کمک می کنیم که به ایده‌های خلاقانه خود تحقق ببخشید و کسب و کارهای موفق خودتان را راه بیاندازید. پس هر چه سریعتر به ما بپیوندید.

« نوآوردگاه » رویدادی آموزشی - عملی است که به کارآفرینان جوان آموزش می‌دهد که چگونه می توانند بر پایه ایده‌های نوآورانه خود، کسب ‌و کاری راه‌ بیاندازند و آن را توسعه دهند. در این رویداد به صورت خیلی ساده و قابل فهم، چالش‌ها و مراحل راه اندازی یک کسب و کار جدید در حوزه فناوری و روند توسعه و تجاری سازی یک محصول کاربردی مبتنی بر ایده فناورانه، شبیه سازی شده است. نوآوردگاه در مدت زمان ۴ روز در تاریخ ۱۵الی ۱۸ مهر همزمان با هفته فضا ماه برگزار می شود. در این رویداد تیم‌ها یاد می‌گیرند چگونه وارد دنیای کارآفرینی شوند، ایده‌هایشان را امکان سنجی کنند، مدل کسب ‌و‌ کارشان را طراحی کنند، طرح تجاری کسب ‌و‌ کارشان را تدوین کنند و همه این موارد را چگونه در مقابل سرمایه گذار ارائه دهند.

برای حضور در این رویداد لازم است ابتدا در پیش رویداد (سرنخ) که ۲۱ شهریور برگزار می شود. بصورت تیمی یا انفرادی ثبت نام کنید پس از برگزاری پیش رویداد، فرصت تیم سازی (و یا تکمیل تیم) و ایده پردازی تا قبل از رویداد نوآوردگاه وجود دارد تا با آمادگی کامل بصورت تیم/ایده در رویداد اصلی حضور پیدا کنید.